ŚWIĘTA W LONDYNIE!

ŚWIĘTA W LONDYNIE!

5 XII 13r. uczniowie klasy 3d z rodzicami oraz z p. A. Chlewińską wyruszyli do Londynu na Święta Bożego Narodzenia. Niestety orkan Xawery pomieszał im szyki i zmuszeni byli wylądować na sali teatralnej SP 28. Podziękowania należą się pilotowi p. I. Kurasiewiczowi za niezwykłe umiejętności. Pogoda nie przeszkodziła jednakże uczestnikom tego świątecznego wyjazdu stanąć na Placu Trafalgar wokół olbrzymiej choinki i pięknie zaśpiewać po angielsku Jingle  Bells, We wish you  a Merry Christmas,  It`s Christmas Day i A Happy New Year! Organizatorka tych londyńskich świąt zaprosiła wycieczkowiczów do stołu świątecznego Brytyjczyków, na którym królowały roast turkey, mince pies i Christmas Pudding. Uczniowie klasy 3d obiecali swoim rodzicom, że w przyszłości, znając języki obce i będąc tym samym obywatelami tego świata, zabiorą ich nie tylko do Londynu, ale również do bardziej egzotycznych zakątków. Organizatorka tegorocznych świąt na wyjeżdzie zapewniła, że Boże Narodzenie na plaży w 30 stopniowym upale i wśród palm udekorowanych lampkami choinkowymi, zapewnią cudowne wspomnienia na całe życie.

relację przygotowała pani Aldona Chlewińska