"Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie" - konkurs IPN

'Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie' - konkurs IPN

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli i uczniów wszystkich poziomów szkół do udziału w ogólnopolskim konkursie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Przyjmowanie zgłoszeń uczestników konkursu do 15 stycznia 2014 r. Nadsyłanie prac konkursowych – do 15 kwietnia 2014 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – 17 maja 2014 r. podczas IV Festiwalu Komiksów i Gier Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia". Nagrodzone prace będą opublikowane na stronach www. instytucji partnerskich. Konkurs jest jednoetapowy i polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod, rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, w którym bierze udział realny lub  fikcyjny bohater. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1918 r. do 1989 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Chętni uczniowie proszeni o zgłoszenie do p. D. Osińskiego.

informację przygotował pan Daniel Osiński