"Mistrzowie Kodowania" - Ogólnopolski Festiwal Projektów

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym znalazła się w gronie 34 szkół podstawowych z całej Polski zaproszonych do udziału w pilotażowej edycji programu "Mistrzowie Kodowania", który miał na celu popularyzację nauki programowania.
W dniach 13-14 stycznia 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się podsumowanie trzymiesięcznej pracy z programem Scratch, czyli Ogólnopolski Festiwal Projektów.

To ciekawe wydarzenie z udziałem uczniów, nauczycieli i dyrektorów ze szkół, które brały udział w programie było okazją do prezentacji opracowanych projektów i wymiany doświadczeń. Każda ze szkół przygotowała stanowisko, przy którym dzieci przedstawiały efekty swojej pracy.
Oficjalną część Festiwalu zamykała prezentacja programowania robotów, a wieczór uatrakcyjnił spacer z przewodnikiem po najciekawszych miejscach stolicy.
Drugiego dnia zorganizowany był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy korzystali z zasobów interaktywnych, zgodnie z własnymi zaiteresowaniami.
Kolejnym punktem programu był pobyt w Sejmie, podczas którego m.in. można było obejrzeć specjalną wystawę „Mistrzowie Kodowania”.
Uczestnictwo w Festiwalu Projektów było nie tylko okazją do zaprezentowania naszej szkoły, ale również dostarczyło jego uczestnikom wielu ciekawych wrażeń poznawczych.
Obecnie przygotowujemy się do udziału w kolejnej edycji programu "Mistrzowie Kodowania", która rozpocznie się w marcu.

Anna Jałowińska

Załączniki do pobrania