KOLĘDOWANIE MISYJNE

KOLĘDOWANIE MISYJNE

15 stycznia 2014 r. dziecięce i młodzieżowe grupy Kolędników Misyjnych przybyłych z Archidiecezji Lubelskiej gościła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie z klasy 4 E (13 osób) i 5 C (2 osoby) ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pod opieką Janiny Rososzczuk – katechetki i rodziców uczniów z klasy 4 E. Kolędowaniu Misyjnemu patronował ks. dr Wojciech Rebeta Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej. Zebrani uczestniczyli w uroczystej Mszy Św., której przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik. We wspólnej modlitwie przy ołtarzu uczestniczyli także dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, Misjonarze, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej i kapłani, którzy przybyli z Kolędnikami Misyjnymi na spotkanie. W homilii skierowanej do zgromadzonych w świątyni ks. Arcybiskup podziękował dzieciom, młodzieży, kapłanom, katechetom za podjęty trud misyjnego kolędowania i dzielenia się radością z innymi. Nasz Pasterz prosił zebranych o modlitwę, aby wszyscy ludzie usłyszeli o Panu Jezusie i aby radość, która jest w nas mogła dotrzeć do wszystkich ludzi na całym świecie. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zebrani wspólnie śpiewali kolędy i uczyli się nowych piosenek pod kierunkiem Misjonarzy i scholki. Było to piękne spotkanie. Napełnione radością i wdzięcznością za to, że coraz więcej osób w naszej Archidiecezji angażuje się w wielkie dzieło głoszenia Dobrej Nowiny o Bogu, ofiarowuje serce, modlitwę, trud, czas dla innych, nawet dla tych których nie znamy. To spotkanie jest owocem wielkiego zaangażowania się i współpracy wielu osób.

Janina Rososzczuk