"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 2 kwietnia 2014 r. w Klubie Batalionu Dowodzenia Brygady Wielonarodowej (część Polska) w Lublinie (Dom Żołnierza im. Marszałka J. Piłsudskiego), odbyły się eliminacje wojewódzkie XIX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Uczestnikami Konkursu  byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 18 uczniów ze szkół podstawowych, 11 gimnazjalistów,. W imieniu organizatorów, uczniów i ich opiekunów powitał Zastępca Dowódcy Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady - Szef Sztabu mjr Piotr Szczepaniuk. Pan Major podkreślił znaczenie Konkursu i Olimpiady dla budowania świadomości patriotyczno-obronnej młodego pokolenia. Uroczyste otwarcie konkursu zaszczyciła także Pani por Małgorzata Serwatka - Szef Sekcji Wychowania Batalionu Dowodzenia Brygady Wielonarodowej . Po przedstawieniu Komisji Konkursowej powołanej przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, uczestnicy przystąpili do egzaminu testowego a Pan mjr P. Szczepaniuk wraz z Panią porucznik M. Serwatką w imieniu własnym i w imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza, wręczyli nauczycielom podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do Konkursu. Naszą Szkołę reprezentowało dwoje uczniów – Michał Wojtasiewicz z kl. V C, który został laureatem konkursu oraz Pola Branecka z kl. VI C, która też została laureatką tego konkursu a także awansowała do etapu finałowego (centralnego), który odbędzie się w dniach 05-07.06.2014 roku. Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Daniel Osiński. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

relację przygotował pan Daniel Osiński