Konkurs z języka angielskiego

Zachęcamy uczniów klas piątych do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii w języku angielskim.

Cele konkursu:
  1. Zachęcanie uczniów do pogłębiania znajomości języka angielskiego oraz wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii.
  2. Rozwijanie zainteresowań.
  3. Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną.
Regulamin konkursu:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas V.
  2. Uczniowie zainteresowani konkursem powinni wykonać prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii:
  • prezentacja powinna zawierać zdjęcia oraz wybrane informacje o Wielkiej Brytanii, na przykład dotyczące położenia, historii, stolicy, zabytków, świąt, obyczajów czy znanych osobistości z dziedziny kultury, sportu czy polityki.
  • wszystkie informacje powinny być w języku angielskim
  •  prezentacja powinna zawierać około 15 slajdów oraz imię i nazwisko jej autora
  1. Oceniane będą:
  • wybór interesujących treści
  • poprawność merytoryczna oraz językowa
  • kreatywność oraz oryginalność
  • przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji
  1. Prezentacje należy dostarczyć nauczycielowi uczącemu języka angielskiego w terminie do 12 maja 2014 r.
  2. Autorzy najlepszych prac otrzymają oceny celujące z języka angielskiego, a ich prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Pozostali uczestnicy otrzymają oceny bardzo dobre z języka angielskiego.
Justyna Kozyrska