Witaj nam 3 Maj!

Witaj nam 3 Maj!

Tak śpiewali 223 lata temu Polacy - patrioci, którzy doprowadzili do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku z okazji rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny dla klas IV-VI. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI d Agata Jackowska, Weronika Rodak, Aleksandra Migała, Weronika Czerniawska, Fabiola Okoniewska, Kacper Janicki, Krystian Struk, Paweł Hańczur, Filip Kalinowski  i II c Justyna Goryczka, Julia Lewczuk, Natalia Krupa, Wiktor Zawół pod kierunkiem p. M. Wróblewskiej i p. D. Osińskiego. Spektakl przybliżył uczniom historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Sejmie Czteroletnim oraz ważniejsze postacie, które miały wpływ na jej powstanie, m.in. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja. Występ uczniów uświetnił pokaz tańca w wykonaniu Agaty Jackowskiej. Podczas uroczystości odśpiewano także piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka Życia mała garść i Kocham cię życie z repertuaru Edyty Geppert. Na koniec młodzi artyści zatańczyli walca w rytm muzyki D.  Szostakowicza. Uroczystość wzbogaciła prezentacja multimedialna.