Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych.

Cele konkursu:
  1. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców.
  2. Rozwijanie zainteresowań i motywacji do nauki języka angielskiego.
  3. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, w tym korzystania ze źródeł informacji.4.   Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

Regulamin konkursu:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI.
  2. Uczniowie zainteresowani konkursem powinni wykazać się wiedzą dotyczącą historii, kultury oraz tradycji Wielkiej Brytanii.
  3. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu na szkolnej platformie edukacyjnej Librus. Test będzie obejmował różne typy zadań, np. wielokrotnego wyboru, przyporządkowywanie, prawda-fałsz, uzupełnianie zdań. Pytania konkursowe będą w języku angielskim.
  4. Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o wpisanie się na listę uczestników u nauczyciela języka angielskiego do 16 maja 2014 r.
  5. Konkurs odbędzie się w dniu 23 maja 2014 r.
  6. Zwycięzcy otrzymają nagrody oraz oceny celujące z języka angielskiego, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają oceny bardzo dobre.

Zakres informacji:
  • Geografia, regiony, stolice, flagi i symbole narodowe
  • Nazwa flagi państwowej, tytuł hymnu
  • Jednostka monetarna, ustrój polityczny, znane obiekty w Londynie
  • Święta