Podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

Najlepsi z najlepszych
„Myśleć to, co prawdziwe;
czuć to, co piękne;
kochać, co dobre;
w tym jest cel rozumnego życia.”
            Te słowa Platona wybrane zostały jako motto gali podsumowującej konkursy przedmiotowe zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w auli KUL, swoją obecnością uświetnił wojewoda lubelski Wojciech Wilk, kurator oświaty Krzysztof Babisz, władze uczelni, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych z Lublina i województwa lubelskiego, a także uczniowie-laureaci konkursów przedmiotowych. Najliczniejszą grupę wśród wyróżnionych stanowili uczniowie naszej szkoły, zdobywając aż 11 tytułów laureata.
            Uroczystość uświetniły występy artystyczne Julii Mączki, uczennicy Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej oraz Szkolnego Teatru „Plusiki” ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Lublinie.
            Kulminacją gali był spektakl wystawiony przez grupę teatralną „Młodzi, zdolni" utworzoną przez uczniów naszej szkoły 10 lat temu w wyniku połączenia sił formacji teatralnej działającej przy szkolnym Teatrze Bez Nazwy i koła recytatorskiego „Rymowanki”. Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie pt. „Szkoła jak marzenie” przygotowane pod kierunkiem p. Marzeny Wróblewskiej i p. Małgorzaty Piaseckiej według ich własnego scenariusza. Wzbudził on podziw i uznanie zgromadzonej publiczności.
            Gratulujemy sukcesów naukowych laureatom i ich nauczycielom.

JĘZYK POLSKI

Narębska Zuzanna - opiekun Sylwia Budzyńska