Nowy rekord Polski w sztafecie 4x50m stylem zmiennym kobiet

Nowy rekord Polski w sztafecie 4x50m stylem zmiennym kobiet

W dniach 16-18.05. w Gliwicach  odbyły się  Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu (organizator: PZSN). Miło nam poinformować  o sportowych sukcesach naszej uczennicy  Oliwii Gołębiowskiej z klasy 5D. Pływaczki Spartana Lublin: Oliwia Gołębiowska (12 lat), Nina Bęben (11 lat), Anna Zadworna (12 lat), Julia Dragan (10 lat), pobiły rekord Polski seniorek czasem 2:19.86 w  sztafecie 4x50m stylem dowolnym na długim basenie (50m). Poprzedni najlepsze rezultat od 53 lat z czasem 2:48.4 należał do Janiny Kędzielskiej, Barbary Pawlickiej, Józefy Czerwińskiej, Marii Miączyńskiej zdobyty w Helsinkach (Finlandia) w dn.10.08.1961r. i był o 29 sek. gorszy. Uczennica naszej szkoły Oliwia Gołębiowska zdobyła dodatkowo jeszcze 5 złotych medali i 1 brązowy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie.

relację przygotowała pani Anna Chodun