Informacje o bibliotece szkolnej

LogoBiblioteka SP 28 działająca od początku istnienia szkoły, jest nowoczesnym centrum informacyjnym. Zlokalizowana na drugim piętrze budynku składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, wypożyczalni oraz magazynu książek. Wyposażona w komputery zapewnia szybką i fachową obsługę czytelnika. Jej zbiory zostały skomputeryzowane w programie MOL. Stworzona baza danych umożliwia sprawne wyszukiwanie informacji za pomocą czterech katalogów: alfabetycznego, tytułowego, przedmiotowego i UKD. Czytelnicy mogą się nimi posługiwać dzięki przeznaczonemu dla nich stanowisku komputerowemu, znajdującemu się w wypożyczalni. Oprócz dokumentów graficznych biblioteka dysponuje zbiorami audiowizualnymi  w postaci płyt CD i DVD oraz kaset video. Są one często wykorzystywane podczas zajęć odbywających się w czytelni, która dzięki podłączonemu sprzętowi AV może pełnić funkcję sali projekcyjnej.

Pracujący nauczyciele – bibliotekarze: p. Ewa Pawłowska - Pecka i p. Anna Kalisz dokładają starań, aby uczniowie postrzegali bibliotekę jako nie tylko wypożyczalnię niezbędnych lektur, ale i miejsce, w którym panuje przyjazna, twórcza atmosfera. Tu otrzymają rzetelną informację z różnych dziedzin wiedzy. Tu znajdą ciekawą, fascynującą literaturę zarówno piękną, jak i popularnonaukową. Tutaj wreszcie mogą rozwijać swoje talenty, działając w aktywie bibliotecznym, Kole Kronikarzy Szkolnych lub uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach czy spektaklach.