Spotkanie z Pchłą Szachrajką

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami. Wszędobylska Pchła Szachrajka robi psikusy na lewo i prawo, kpi z wielkiego słonia, wyśmiewa próżne sąsiadki, na wyścigi wdzięczące się do lustra, płoszy współpasażerów z pociągu, by mieć miejsce dla siebie. Jej drobne machlojki czy szachrajstwa długo uchodzą jej na sucho. Kłamstwo ma jednak krótkie nóżki, więc w końcu sprawiedliwości staje się zadość. Oglądanie pełnego humoru spektaklu było znakomitą zabawą dla dzieci.

Poznajemy zawody naszych rodziców - grupa 0B

W miesiącu październiku mieliśmy okazję poznać dwa zawody jakie wykonują nasi rodzice. Mama Stasia jest chemikiem i wspólnie z nami wykonała ciekawe doświadczenie-eksperyment. Po kilku dniach otrzymaliśmy piękny kryształ z siarczanu miedzi i wody. Niebieski kryształ dołączył do białych kryształków otrzymanych z soli kuchennej w kąciku badawczym. Odwiedziła nas również mama Weroniki i opowiedziała o trudnym i ważnym zawodzie jakim jest zawód lekarza. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy ciekawostek i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dowiedzieliśmy się, gdzie ukrywają się bakterie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i dbanie o zdrowie. Mamom bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje i czekamy na kolejne.

Drugi miesiąc za nami

Czas w grupie 0A upływa bardzo szybko. Drugi miesiąc już za nami. Bawimy i uczymy się. Braliśmy udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”, które odbyły się w Leroy Merlin w Lublinie. Sadziliśmy piękne wrzosy, teraz są ozdobą dziecięcych pokoi. Wykonywaliśmy zadania w kącikach zadaniowo-zabawowych z różnych dziedzin. A jak działaliśmy prezentuje nasza gazetka.

Jesienne smakołyki w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B korzystają z darów jesieni. Ostatnie dni minęły nam na przygotowywaniu i smakowaniu owocowo-warzywnych pyszności. Kilka dni temu zaaranżowaliśmy kącik przyrodniczy bogactwem owoców i warzyw. Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe, układaliśmy owocowe rytmy, klasyfikowaliśmy owoce i warzywa, mówiliśmy o diecie bogatej w jesienne witaminki, przygotowywaliśmy soki owocowo-warzywne.

Pierwszy miesiąc za nami

Pierwszy miesiąc zabawy, nauki i pracy w grupie 0A upłynął bardzo szybko. Dzieci wykonywały odpowiedzialne zadania z dużym zaangażowaniem. Wymyśliły również tytuł swojej gazetki. Co robiliśmy prezentujemy poniżej.

"Dzieciaki Sadzeniaki"

Na początku października dzieci z grup zerowych wzięły udział w akcji edukacyjnej "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanej przez sklep Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.
Podczas warsztatów zdobyliśmy wiedzę o roślinach i o tym, jak o nie dbać. Uczyliśmy się również samodzielnego sadzenia roślin do doniczek.

Wizyta policjanta w zerówkach

W dniu 29.09.2017 odwiedził oddziały zerówki policjant starszy sierżant Pan Damian Szymczyk z Komendy Miejskiej Policji z komisariatu VII w Lublinie. Pan przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród zerówkowiczów. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 112 i 997, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywa, a komu nie. Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Grupy zerowe w Mini Zoo

5 czerwca grupy „0” a i „0” b wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały okazję zobaczyć takie gatunki zwierząt jak: lwy, małpy, pumy, wielbłądy, osły, alpaki, pawie, łabędzie, szopy pracze i wiele innych. Pracownicy Zoo chętnie przekazywali nam ciekawostki na temat swoich podopiecznych. Zwracali też uwagę na odpowiednie zachowanie wobec zwierząt i ostrożność w kontaktach z nimi.

"Święta Pieczonego Ziemniaka"

„Święto ziemniaka dziś mamy, bawiąc się radośnie na pieczone ziemniaki czekamy” takim okrzykiem dnia 29 września rozpoczęło się święto pieczonego ziemniaka organizowany w oddziałach zerowych 0A i 0B przy Szkole Podstawowej nr 28. Imprezę rozpoczęto przywitaniem dzieci i rodziców oraz nauka okrzyku na cześć ziemniaka.

Samochód marzeń

23.09.2016 r. w piątek w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców” gościł w naszej szkole pan Radosław Zwierz, tata Nadii z klasy 2a. Dzięki uprzejmości pana Radosława uczniowie klas „0”A, „0”B, Ia, Ic i IIa pod opieką pań wychowawczyń obejrzeli imponujących rozmiarów pojazd, samochód marzeń wielu dzieci – ciągnik siodłowy /TIR bez naczepy/.

Przedstawienie ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś”- rozpoczęcie Dni Otwartych w naszej szkole

9 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkoli: nr 73, 77 i 79 w Lublinie. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś” zrealizowane na motywach baśni H. Ch. Andersena, w wykonaniu uczniów z młodszej grupy teatralnej Młodzi Zdolni działającej w Szkolnym Teatrze SP 28 w Lublinie.