Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera"

16 lutego 2018 r. odbył się finał XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". Uczeń naszej szkoły Igor Krzywicki z kl. VII D uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy!


Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - wyniki

Z radością informujemy, że mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przyjaciół szkoły, związana z konkursem Kawałek Błękitnego Nieba zakończyła się sukcesem zarówno dla szkoły jak i naszej gminy. Wszystkim, którzy głosowali oddając lajki na naszą akcję ekologiczną DZIĘKUJEMY!


Kolejny (piąty) miesiąc za nami...

Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!


Szkoła Promująca Zdrowie w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B biorą udział w V Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka "JEM KOLOROWO, ALE ZDROWO!", którego celem jest zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, a zwłaszcza właściwego żywienia oraz rozbudzanie wrażliwości na estetykę i kulturę spożywania posiłków. W tym roku przystąpiliśmy do dwóch konkursów, których organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy i Przedszkole nr 35 w ramach działań Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin.


Zajęcia otwarte w klasie Id

Dnia 16 lutego w klasie Id odbył się Dzień Babci i Dziadka – Twórcze zajęcia otwarte z udziałem zaproszonych gości. Podczas części artystycznej dzieci miały okazję zaprezentować przygotowane pod kierunkiem pani Klaudii piosenki i wiersze. Zaproszeni uczestnicy zajęć, otrzymali wspaniałe podarunki, własnoręcznie wykonane przez dzieci, podczas styczniowych warsztatów plastycznych. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.


Zajęcia z native speakerem w naszej szkole

Już drugi miesiąc uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły realizujący międzynarodowy projekt Erasmus + "FLY- Future Lies In You" uczestniczą w zajęciach konwersacyjnych z języka angielskiego. Zajęcia prowadzi Jerome Washington, Amerykanin pochodzący z Detroit w stanie Michigan. Jerome mieszka w Lublinie od trzech lat i na co dzień jest nauczycielem w Szkole Językowej Avalon.


Wyniki eliminacji okręgowych

25 stycznia poznaliśmy wyniki eliminacji okręgowych w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli 16 szans na sukces w zmaganiach wojewódzkich. Życzymy powodzenia!!! A oto nasi mistrzowie:...


Jak się uczyć, aby się nauczyć? – warsztaty edukacyjne w klasie IV g

25 stycznia 2018 r. uczniowie klasy IVg uczestniczyli w warsztatach uczących skutecznych technik zdobywania wiedzy. Zajęcia prowadziła pani Marzena Świech z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej nr 2 w Lublinie.Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia usprawniające przyswajanie i archiwizowanie wiedzy. Wysłuchali także wielu ciekawych porad, które mogą pomóc pokonywać progi i bariery w szkole i w życiu.Oto kilka cennych rad:


Święto Babci i Dziadka w klasie I c

Uczniowie klasy I c gościli w klasie cudowne babcie i kochanych dziadków. Przygotowali dla nich montaż słowno – muzyczny na wesoło. Było dużo śmiechu i radości. Oczywiście nie zabrakło pięknie przygotowanych upominków dla naszych wyjątkowych gości. Za swoje występy uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Dziadek Frania podzielił się wrażeniami po spotkaniu, „mówił, że dzieci pięknie wystąpiły, a sala przepełniona była miłością..”


Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - startujemy z głosowaniem !!!

Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - startujemy z głosowaniem: https://www.facebook.com/pg/fundacjaarka/photos/?tab=album&album_id=2031091720249412


Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B

Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.Zabawa karnawałowa w grupach zerowych

18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dźwięki skocznej muzyki porwały wszystkich do tańca. To była niezapomniana zabawa, podczas której było dużo śmiechu i radości.


Dyskoteka karnawałowa

17 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-7 oraz 2 gimnazjum.


I Ty też możesz zostać Skłodowską! - warsztaty chemiczne w klasie IV g

16 stycznia 2018 uczniowie klasy IV g mieli okazję przeżyć niesamowitą PRZYGODĘ z NAUKĄ. Odwiedzili nas pasjonaci nauki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie- pani Anna Bukowska i pan Piotr Kukier. W ramach zajęć Uniwersytetu Dziecięcego poprowadzili warsztaty chemiczne, które przybliżyły dzieciom pewne obszary nauki i kultury, rozbudzając ich wrodzoną ciekawość oraz inspirując do poznawania i kształtowania własnych zainteresowań, zdolności i talentów.


WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, który wpisuje się w okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie muszą wykazać się znajomością faktografii, malarstwa uzbrojenia i formacji wojskowych. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów którzy z powodzeniem przeszli etap szkolny i świetnie zaprezentowali się w etapie rejonowym zdobywając II; IV; VI miejsce.


UKŁAD SŁONECZNY W KLASIE 3F

Uczniowie klasy III f podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej poznawali Układ Słoneczny. Aby lepiej poznać zagadnienie kosmosu, zapamiętać kolejność planet i ich cechy charakterystyczne, uczeń Jakub Jędrzejewski wykonał w domu, z pomocą rodziców przestrzenną makietę Układu Słonecznego. Praca jest wspaniała, kreatywna, wykonana z dużym talentem i pomysłowością. Widać w niej olbrzymie zaangażowanie ucznia i rodziców, co jest bardzo pozytywne. Praca tworzy niepowtarzalny obraz dziecięcej wyobraźni – kosmosu. Wymienić nazwy planet to dla uczniów „pestka”.


Zbiórka karmy dla schroniska

Przed świętami szkolny oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadził zbiórkę żywności dla potrzebującego wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rachowie. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przynosili do szkoły duże ilości karmy suchej, puszki, makaron, ryż, kasze, itp. - ponad 150 kg. Nad przebiegiem akcji czuwały na poziomie klas starszych p. Anna Chodun i p. Anna Żak, w klasach młodszych - p. Aldona Piasecka, w klasach pierwszych (mała szkoła) - p. Izabela Irga-Sęk, w świetlicy - p. Anna Matuszuk.


Dziesiątka w Darach Froebla zakodowana

Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczniowie klasy 1B ćwiczyli dodawanie dwóch i trzech składników zakodowanych w Darach Froebla. Układali również skrypt drogi, która prowadziła przez „zakodowane dziesiątki”.


Trzeci i czwarty miesiąc w grupie 0 A

Bawimy i uczymy się, bierzemy udział w warsztatach, wyjeżdżamy na wycieczki. Byliśmy w straży pożarnej, w teatrze i kinie.


Czekając na święta... uczymy dzieci programować

Pod takim tytułem przez cały grudzień odbywały się różnorodne aktywności, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez EduSense, w których wzięło udział ponad 300 uczniów z klas I - VII naszej szkoły. Podjęte działania zostały docenione przez organizatorów - otrzymamy kolejnego ozobota wraz z zestawem pakietów edukacyjnych :)


Ciepło, rodzinnie i świątecznie w grupie 0B

Świątecznie i rodzinnie mijały grudniowe dni w grupie 0B. Na początku grudnia zaprosiliśmy panią Elżbietę Stanek, która jest babcią Uli, aby poczytała nam ciekawe opowiadania podczas relaksu z książką. Z uwagą słuchaliśmy opowieści Pani, która długo pracowała w naszej szkole.


ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA ... w 3F

Już ubraliśmy choinkę w klasie, wykonaliśmy kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. Składaliśmy życzenia i teraz przyszedł czas na babcine pierniczki.Boże Narodzenie bez pierników? Ten stary zwyczaj dzięki babci Michała Abramczyka już od 3 lat gości w naszej klasie. Domowe pierniczki naszej babci są przepyszne - przygotowane prosto z serca… sporządzane z lukru i ozdobiane świątecznymi motywami tworząc kolorowe choineczki, lukrowane gwiazdeczki, aniołki, misie, serduszka. Serdecznie dziękujemy babci Michała Abramczyka za pyszne wypieki świąteczne i życzymy zdrowych, radosnych Świąt.


Piszemy listy do Afryki

Czas przedświąteczny jest okresem wysyłania kartek i składania życzeń. Klasa 5d wraz z wychowawczynią postanowili napisać listy do Afryki , a konkretnie do Republiki Demokratycznej Konga , gdzie mieszkają nasi podopieczni - Bernadette i Bizimana, którymi nasza szkoła opiekuje się w ramach akcji Adopcja Serca.Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, rysunki, napisali listy do dzieci oraz dołączyli zdjęcie klasowe.


Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas w roku. Jednoczy wszystkich ludzi. Radość z narodzenia Jezusa ogarnia wszystkich wierzących chrześcijan, ale nastrój udziela się całemu światu. Żaden naród nie ma tak pięknych kolęd i pastorałek jak Polacy, znamy je dobrze, lubimy śpiewać, a każdy z nas ma swoją ulubioną. Warto jednak wiedzieć, że w tradycji innych narodów także jest obecne śpiewanie kolęd i pastorałek, które towarzyszy obchodom świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Z tej okazji 21 grudnia odbył się Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek w różnych językach.


Świąteczne ozdoby w 3a

To kolejny już raz, rodzice uczniów z klasy 3a chcą podzielić się z dziećmi swoimi pasjami. 13.12.2017 r. odbyło się spotkanie z mamą Magdy Mikulskiej, uczennicy z naszej klasy, z panią Małgorzatą Mikulską, która opowiedziała nam o tradycjach świątecznych i nauczyła nas, jak sprawnie i efektownie wykonać świąteczne ozdoby: gwiazdę i aniołka. 20.12.2017 r. pani Barbara Łukiewicz, mama Moniki Łukiewicz, przeprowadziła wraz z panią Marią Characzuk, zajęcia, na których dzieci wykonały świąteczne ozdoby, m.in. z drewnianych elementów.


Impreza mikołajkowa klasy 5D

W tym roku klasa 5D udała się na wyjątkową imprezę mikołajkową do Laser City Lublin. Pierwszym punktem programu była zabawa w escape roomie.Klasa została podzielona na trzy zespoły, które miały za zadanie rozwiązać szereg zagadek, wykazać się pomysłowością ,ale nade wszystko współpracą , aby w ciągu 45 minut wydostać się z zamkniętego pokoju. Zadanie nie było proste, za to emocje – ogromne! Następnym punktem imprezy była zabawa w laserowy paintball, gdzie należało wykazać się refleksem, sprytem


Choineczka – Darami układana - kolorowe choinki w instrukcji słownej ukryte

„Długie lata sama w ciemnym lesie stała, dzisiaj do nas przyszła choineczka mała. Ułożą ją dzieci z patyczków różnej długości, jak wysłuchają z uwagą moich wiadomości”


Zakodowana przerwa

19 grudnia 2017 r. podczas długiej przerwy uczniowie mogli sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności związane z kodowaniem i programowaniem. Mieli do dyspozycji tablety, ozoboty i matę Mistrzów Kodowania.


„Legenda o czwartym Mędrcu” w klasie 3a

18 grudnia 2017r. odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe Rodziców i uczniów klasy 3a. Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym spektakl – teatr cieni pod tytułem „Legenda o czwartym Mędrcu”, królu który zobaczył gwiazdę zwiastującą Jezusa i zapragnął złożyć nowo narodzonemu Królowi żydowskiemu pokłon. Wiedział, że to ma być Król Miłości… Występy ubogaciła gra dzieci na flażoletach, gra Jasia Łazorczyka na keyboardzie, Moniki Łukiewicz na skrzypcach oraz Zuzi Wójcik na wiolonczeli.


Umiemy dzielić się radością – akcja charytatywna klasy IB

Uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali zbiórkę rzeczy dla wychowanków domu dziecka. Akcja przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy dużo rzeczy, które wraz ze świątecznymi życzeniami przekazaliśmy dzieciom.


Nasi uczniowie we Florencji!

Grupa dwunastu uczniów klas drugich gimnazjum wraz z nauczycielami spędziła wspaniały tydzień we Florencji w ramach międzynarodowego projektu partnerskiego Erasmus FLY „Future Lies on You”.


WITAMINOWY ZAWRÓT GŁOWY w klasie 3f

W klasie 3f odbyła się "smaczna" lekcja na temat zawartości cukru w gotowych jogurtach połączona z degustacją świeżych, blendowanych owoców serwowanych z jogurtem naturalnym. A wszystko dzięki mamie naszego ucznia Igora pani Jolancie Struk, która wystąpiła w roli MasterChefa. W tym dniu dzieci miały możliwość spróbować jak smaczne i proste mogą być jogurty zrobione samodzielnie w domu.


„Nasi pupile” – spotkanie z Panią weterynarz w grupie „OC”

W związku z realizacją tematu „Nasi pupile” 13.12. 2017 r. odbyło się w grupie „OC” spotkanie z Panią weterynarz Manuelą Wazelin, która pracuje w Lecznicy weterynaryjnej Chiron-Wet w Lublinie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.


Wycieczka klasy I c i I d

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Sandomierza. Mieliśmy okazję przespacerować się uliczkami Starego Miasta, obejrzeć zabytkowe kamieniczki, Ratusz , a także Zbrojownię Rycerską Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Dzieci uczestniczyły we wspaniałej lekcji historii prowadzonej przez bardzo dowcipnego „rycerza ” w przebraniu, który opowiadał barwnie i ciekawie.


Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

7.12 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. W sztafecie 6x25m nasze dziewczęta i chłopcy wywalczyli srebrny medal. W startach indywidualnych złoto zdobyli: Kacper Sobieszuk 50m st mot, Kuba Sagan 50m st grzb, Adam Szczerba 50 m st dow i Zuzia Szubzda 50m st grzb. Brązowy medal wywalczył Dawid Popiołek. Gratulacje dla Zawodników i Trenerów !!!


Freblowski i Święty Mikołaj w klasie IB

Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci. Klasa 1b rozpoczęła ten dzień od kodowania z Darów Froebla. W klasie pojawiły się freblowskie Mikołaje, a około godz. 10.00 odwiedził nas Święty Mikołaj.


Mikołajki na basenie w grupie „0” A

6.XII.2017 na zajęciach pływania grupy 0A była mikołajowa zabawa. Dzieci wraz z zaproszonymi na basen rodzicami pływały i bawiły się w miarę swoich pływackich umiejętności. Rodzicom i dzieciom podobało się takie wspólne spędzenie czasu.


Mikołajkowe zabawy klockami lego w 3a

6.12.2017 r. Święty Mikołaj we współpracy z rodzicami zorganizował nam mikołajkowe zajęcia z klockami lego. To była wspaniała zabawa. Wszyscy wykonali swoje zadania na szóstkę.


Mikołajki w klasie IV g

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który sprawia wiele radości – to dzień 6 grudnia, tzw. mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań ze św. Mikołajem. Widok tego wyjątkowego gościa, starca o siwej brodzie w charakterystycznym czerwonym płaszczu i czerwonej czapce z wielkim worem prezentów na plecach, wzbudził powszechną radość wśród uczniów.


Innowacja pedagogiczna w klasie I c

W kolejnym miesiącu podczas warsztatów plastycznych uczniowie projektowali i wykonywali kartki świąteczne. Rozmawiali o tradycjach i symbolach Świąt Bożego Narodzenia . Na zajęciach recytatorskich wzbogacali swoje słownictwo poprzez zabawy językowe, tworzenie historyjek własnych i na podstawie obrazków. Kształtowali również wyobraźnię tworząc krótkie etiudy teatralne. Jak zawsze towarzyszył im wielki zapał i chęć do pracy.


Kodowanie z użyciem Darów Froebla w klasie 1D

5 grudnia 2017 roku klasa Id bawiła się w kodowanie z użyciem Darów Froebla.


Próba ustanowienia Rekordu Guinessa w programowaniu

5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Code & Share. Programuj z klasą" mającej na celu ustanowienie Rekordu Guinnessa w programowaniu, której organizatorem była Fundacja ArchitectsPL.


Spotkanie z Pchłą Szachrajką

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.


„Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

Tymi słowami dzieci w piątek 30 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój.


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”

Uczennica naszej szkoły Barbara Pokrzywa z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”. Zostało nadesłanych ponad 600 prac z ponad 100 szkół. Basi serdecznie gratulujemy!


Andrzejki w 3a

29.11.2017 r. odbył się nasz klasowy andrzejkowy wieczór. Pomysł takiego radosnego spotkania pojawił się na zebraniu z rodzicami, na którym współtworzyliśmy klasowy plan profilaktyczno – wychowawczy. Rodzice zaangażowali się w organizację spotkania. Przygotowali zabawy, rekwizyty i słodki poczęstunek. Dali doskonały przykład swoim dzieciom, jak można ciekawie i przyjemnie spędzać wspólnie czas. Dziękujemy Rodzicom za wspaniale przygotowaną andrzejkową zabawę.


Ozoboty w naszej szkole

Od niedawna te małe roboty zagościły w naszej szkole już na stałe. Poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat nowych technologii, pomagają uczyć logicznego myślenia, przewidywania i wyciągania wniosków.


Sukces naszej szkoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

29.11.2017 na Aqua Lublin odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców. Ponadto w startach indywidualnych złoto wywalczyli Kacper Sobieszuk- mot, Kuba Sagan-grzb i Adam Szczerba - dow. Srebrny medal zdobył Dawid Popiołek. Wśród dziewcząt brąz wywalczyła Zuzia Szubzda. Gratulacje dla wszystkich Zawodników i Trenerów.


Misie w szkole.

Jak klasy młodsze świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia ?


Spotkania z rodzicami w „0C”

Rodzice kształtują postawy i przekonania, wartości i zainteresowania, stosunek do nauki i pracy oraz wrażliwość estetyczną i emocjonalną dziecka. Każdy z naszych gości opowiadał o swojej pracy, pokazywał dzieciom narzędzia, przybory, sprzęty niezbędne w jego profesji. Swój zawód przedstawiła nam mama Zuzi Pani Kasia, która jest projektantką wnętrz oraz mama Pauliny Pani Olena, której pasją jest akwarystyka. Dzieciom niesamowicie podobają się takie zajęcia. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak aktywną współpracę i przybliżenie swojej pracy, hobby zerówkowiczom.


Owocna praca w grupie „OC”

Wrzesień Październik i Listopad– to miesiące owocnej pracy w grupie „OC”. Dzieci poznały Dary Froebla i od samego początku były zafascynowane zajęciami. Codziennie pracowały w kącikach; darów, badawczym, twórczym i gospodarczym. Każdy z tych kącików wyzwala w nich potencjał twórczy, chęć działania, kreatywność, samodzielność, a przede wszystkim radość z efektów swoich działań.


Apel o sztandarze, symbolach narodowych i Synach Pułku

24 listopada 2017 społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła kolejną rocznicę nadania Szkole imienia. Uczniowie klas czwartych aktywnie włączyli się w obchody tej uroczystości. Odświętnie ubrani, z wielkim przejęciem wsłuchali się w opowieść o symbolach narodowych, historii Szkoły Podstawowej nr 28 oraz jej Patronie - Synach Pułku Ziemi Lubelskiej.


Wystawa kronik SP 28

Z okazji Święta Szkoły uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli niecodzienną okazję do obejrzenia wystawy kronik Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie.


Obchody Święta Szkoły w klasach I

24 listopada obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Uczniowie klas pierwszych aktywnie włączyli się w obchody tego święta.


Święto Szkoły - Synami Pułku ich nazwano

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, następnie odbyła się dyskoteka i spektakl "Synami Pułku ich nazwano". Przedstawienie mieli okazję obejrzeć zaproszeni goście –Synowie Pułku: p. Marian Wojtas i p. Bolesław Błaszczuk, córka Syna Pułku p. Józefa Kowalika p. Mirosława Derejska wraz z mężem, p. Wiesława Kłębukowska, dyrekcja SP 28, nauczyciele i uczniowie klas V i VI.24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, następnie odbyła się dyskoteka i spektakl "Synami Pułku ich nazwano".


Grupa Erasmus+ FLY działa!

Kolejna grupa młodzieży (12 osób) z klas drugich gimnazjalnych weszła do projektu Erasmus + FLY – Future Lies in You! Od razu zaczęliśmy intensywnie pracować, bo już niedługo wyjeżdżamy do naszej zaprzyjaźnionej szkoły W Scandicci (przedmieścia Florencji, Toskania, Włochy).


Międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli Stambuł 25-29 września.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z Włoch, Niemiec, Finlandii, Turcji, Rumunii oraz koordynatorka z Polski – Joanna Filipowicz-Adamowicz.


Trzeci rok międzynarodowego projektu Erasmus+ FLY Future Lies in You

Rok szkolny 2017/2018 jest trzecim rokiem naszego projektu FLY- Future Lies in You. W związku reformą systemu edukacji, projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 28, nadal jednak dotyczy oddziałów gimnazjalnych. Już po raz trzeci z wychowawcami klas drugich przeprowadziliśmy rekrutację uczniów do projektu.


Nasza Maja z 3F znowu śpiewa

17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Marszałka Województwa Sławomira Sosnowskiego. Z ponad 100 nadesłanych nagrań „demo” na Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jasienne Nutki 2017” zakwalifikowano 8 uczestników w kategorii klas I – III. W tej grupie znalazła się nasza Maja z klasy 3F, która wystąpiła w piosence „Kolorowe dzieci” reprezentując naszą szkołę. Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!


Wycieczka z nutą zadumy

14 listopada klasa 5d udała się na cmentarz przy ulicy Lipowej. Na miejscu czekał na naszą młodzież pan Jerzy Mleczek, znany lubelski przewodnik , autor książeczki „ Cmentarze przy ulicy Lipowej w Lublinie”. Uczniowie zwiedzili część rzymskokatolicką , prawosławną, ewangelicką a także wojskowo-komunalną. Spacerując po alejach tej jednej z najstarszych nekropolii w Polsce, poznawali historię naszego miasta oraz zasłużonych mieszkańców a także zapalili znicze na mogiłach poległych za naszą Ojczyznę w XIX i XX wieku. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy - pani Agnieszka Goliszek.


”Idę w góry cieszyć się życiem…”

17.11.2017 uczniowie z klasy 3a i 3d wzięli udział w spotkaniu z członkiem Klubu Wysokogórskiego Lublin, panem Piotrem Kuchciakiem i Anią Kuchciak uczennicą klasy 3a. Ania wraz ze swoim tatą opowiedzieli nam o swojej pasji, jaką są górskie wyprawy. Podsunęli nam pomysł na to, jak zdrowo i przyjemnie spędzać wolny czas. Takie hobby wymaga zaangażowania wszystkich zmysłów, dobrej kondycji, świetnej orientacji w terenie i odpowiedniego sprzętu, który mięliśmy okazję obejrzeć i dotknąć, ale przede wszystkim chęci poznawania świata i piękna przyrody. Dziękujemy panu Piotrowi i Ani za przybliżenie nam tematyki górskich wypraw.


II miejsce Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego

Reprezentacje klas III b i III f wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, które odbyły się 17 listopada 2017 r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki oraz zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. Nasza drużyna prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Iwonę Dudek-Błaszczyk i p. Marzenę Krzysiak dzielnie uczestniczyła w 5 konkurencjach lekkoatletycznych:


Roztańczona lekcja w 3a

15.11.2017 r. Iga Sitko /siostra Jagody uczennicy z naszej klasy/ i Justyna Frączek, uczennice kl.3a z Gimnazjum nr 11 w Lublinie, podzieliły się z nami swoją pasją jaką jest taniec. Pomysł takich zajęć zrodził się na zebraniu z rodzicami, na którym rodzice współtworzyli klasowy plan profilaktyczno – wychowawczy na ten rok, będący elementem programu szkoły. Dziewczęta zaprezentowały nam różne rodzaje tańca nowoczesnego m.in.: Breakdance, House Dance, Hip - hop, Street Dance. Przeprowadziły rozgrzewkę, nauczyły nas kilku elementów tych tańców i zaczęła się nasza muzyczna zabawa. Dziękujemy Idze i Justynie za wspaniałą roztańczoną lekcję.


Teatralna lekcja historii i patriotyzmu

10 listopada 2017 r. szkolna grupa teatralna „Młodzi zdolni” przedstawiła spektakl poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu zaprezentowano sceny z naszej historii, pieśni patriotyczne oraz taniec w wykonaniu Ani, Kaliny, Mariki i Darii. Młodzi artyści z klasy IIIc, IVd,Va, VIa, VIIb i VIId pracowali pod kierunkiem opiekunek koła teatralnego: p. M. Wróblewskiej, p. M. Piaseckiej oraz p. M. Pogonowskiej. Pan Daniel Osiński czuwał nad nagłośnieniem uroczystości.


O zdrowiu słów kilka

W poniedziałek, 13 listopada odwiedził klasę 3b tata Elizy. Włączając się w realizację projektu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” przeprowadził pogadankę nt. zdrowego i niezdrowego stylu życia. Na podstawie posiadanej wiedzy oraz własnych doświadczeń omówił skład wybranych produktów żywnościowych i ich wpływ na organizm człowieka. Wspólnie z dziećmi wykonał kilka prostych doświadczeń, które w obrazowy sposób przekonały je, dlaczego niektóre popularne i lubiane napoje oraz przekąski są niezdrowe, a nawet szkodliwe. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!


Rozśpiewana przerwa

W piątek 10 listopada 2017 r.w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się patriotyczne śpiewanie


"Sukces uczennicy z klasy 3F".

Maja Małocha uczennica klasy 3F już od dwóch lat reprezentuje naszą szkołę na różnych Przeglądach, Festiwalach, Konkursach Piosenki. Ostatnio, wzięła udział w VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT 2017” w Siedlcach. Było to wielkie wyróżnienie naszej uczennicy. Mai gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.


2 Nocna Mila Niepodległości 11.11.2017 - bieg historyczno - sportowy

Nasi uczniowie 11.11.2017 roku wzięli udział w biegu po ulicach Starego Miasta. Była to 2 Nocna Mila Niepodległości upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. Mimo niespecjalnej pogody (deszcz, wiatr) nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami stawili się na linii startu w efekcie osiągając świetne wyniki:


Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej

W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.


Jesień Darami Froebla malowana - edukacja plastyczna w klasie 1A

Szumiał las, śpiewał las, gubił złote liście, świeciło się jasne słonko chłodno a złociście... Edukacja plastyczna odgrywa ważna rolę w harmonijnym rozwoju osobowości uczniów. Ma ona na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie postawy twórczej poprzez działalność plastyczną i pobudzanie procesów percepcji.


Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji w czwartek, 9 listopada odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu uczniów klas trzecich. Słowa wierszy poparte prezentacją multimedialną przybliżyły uczniom wydarzenia dotyczące trudnej drogi naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Symbole narodowe oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter akademii. Dziękujemy wychowawcom, uczennicom i uczniom klas trzecich za zaangażowanie, wzorową postawę i piękne występy. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.


Poznajemy zawody naszych rodziców - grupa 0B

W miesiącu październiku mieliśmy okazję poznać dwa zawody jakie wykonują nasi rodzice. Mama Stasia jest chemikiem i wspólnie z nami wykonała ciekawe doświadczenie-eksperyment. Po kilku dniach otrzymaliśmy piękny kryształ z siarczanu miedzi i wody. Niebieski kryształ dołączył do białych kryształków otrzymanych z soli kuchennej w kąciku badawczym. Odwiedziła nas również mama Weroniki i opowiedziała o trudnym i ważnym zawodzie jakim jest zawód lekarza. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy ciekawostek i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dowiedzieliśmy się, gdzie ukrywają się bakterie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i dbanie o zdrowie. Mamom bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje i czekamy na kolejne.


Lekcja kleksografii w klasie 4a

Taką lekcję mieli także uczniowie klasy 4a. Jaki był efekt? - zobaczcie sami.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"

Wyniki etapu szkolnego konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Kwalifikacją do II etapu rejonowego było 5 pierwszych miejsc spośród których każdy z uczestników uzyskał co najmniej 75 % punktów możliwych do zdobycia. Maksymalnie można było zdobyć 43 pkt, a 75 % to 32 pkt. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów i zakwalifikowali się do II etapu to :


Innowacja pedagogiczna „Podróż do krainy kultury i sztuki”

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w kolejnych warsztatach teatralno – plastycznych w „Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją”. Podczas warsztatów teatralnych dzieci rozmawiały o emocjach, tworzyły krótkie scenki za pomocą słów i gestów ukazujące różne uczucia. Poznały tajniki ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych, a także rozwijały wyobraźnię podczas zabaw integrujących grupę. Na warsztatach plastycznych dzieci wykonywały książeczki pt. „Książeczki szczęścia", które zawierały 10 najważniejszych dla dzieci słów. Efekt pracy uczniów był imponujący. W trakcie zajęć uczniowie pracowali z wielkim zapałem. Każde zajęcia sprawiają im wiele radości i satysfakcji.


SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ – „Z UNIĄ NA TY”

6 listopada 2017 roku o godzinie 14.10 w sali nr 2, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, plakietki samochodowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO. A oto wyniki:


Drugi miesiąc za nami

Czas w grupie 0A upływa bardzo szybko. Drugi miesiąc już za nami. Bawimy i uczymy się. Braliśmy udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”, które odbyły się w Leroy Merlin w Lublinie. Sadziliśmy piękne wrzosy, teraz są ozdobą dziecięcych pokoi. Wykonywaliśmy zadania w kącikach zadaniowo-zabawowych z różnych dziedzin. A jak działaliśmy prezentuje nasza gazetka.


Dziecięca matematyka z Darami Froebla - konstruowanie gier przez dzieci i dla dzieci

Metoda konstruowania gier matematycznych pomaga dzieciom w rozwoju inteligencji operacyjnej, nabyciu umiejętności liczenia oraz kształtowaniu odporności emocjonalnej na trudne sytuacje. Te trzy obszary : rozumienie, umiejętności i emocje, są niezbędnym warunkiem skutecznego kształtowania dziecięcych kompetencji matematycznych.


3a i 3c w Warszawie

24.10.2017r. odbyliśmy podróż do Warszawy. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Oglądając seans: „Ziemia, Księżyc i Słońce”, w planetarium „Niebo Kopernika”, ujrzeliśmy fascynujący świat kosmosu. To wspaniałe, że mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale dotknąć i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. Z podobnym entuzjazmem zwiedziliśmy Stadion Narodowy w Warszawie.


I Półmaraton Lubelski

I Półmaraton Lubelski za Nami. Nasi Wolontariusze spisali się jak zwykle rewelacyjnie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


"Podróż przez cztery pory roku-innowacja"

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy realizują wraz z uczniami innowację pedagogiczną pod tytułem „Podróż przez cztery pory roku”.


Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 19 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Naszą uroczystość swą obecnością zaszczycili Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Pani Barbara Czołowska.


Code Week – uczniowie klas I A i I B programowali Ozoboty

Programowanie to język przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat w przyjazny sposób uczyły się korzystania z nowych technologii. Od 16 do 18 października instruktorzy LPNT i Edu-Sense zapraszają dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do odkrywania świata programowania w formie zabawy podczas "Code Week". Dnia 17 października uczniowie klas I A i I B brali udział w warsztatach w ramach projektu Code Week – programowanie dla najmłodszych w formie zabawy. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Kowalska z EduSense.


Jesienne smakołyki w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B korzystają z darów jesieni. Ostatnie dni minęły nam na przygotowywaniu i smakowaniu owocowo-warzywnych pyszności. Kilka dni temu zaaranżowaliśmy kącik przyrodniczy bogactwem owoców i warzyw. Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe, układaliśmy owocowe rytmy, klasyfikowaliśmy owoce i warzywa, mówiliśmy o diecie bogatej w jesienne witaminki, przygotowywaliśmy soki owocowo-warzywne.


Nasza szkoła rodziną adopcyjną

Pragniemy poinformować, że szkoła Podstawowa nr 28 przyłączyła się do programu „Adopcja Serca”. Akcja jest patronatem nad ubogim, głodującym, pozbawionym dostępu do edukacji dzieckiem z kraju Trzeciego Świata, dla którego społeczność szkolna staje się wielką rodziną adopcyjną. Naszymi podopiecznymi jest dwoje dzieci z Republiki Demokratycznekj Konga, z prowincji Nord Kivu na wschodzie kraju: 13- letni chłopca Bizimana Chance, uczeń klasy 5 oraz 18-letnia Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze, uczennica szkoły średniej.Wspólnymi siłami będziemy im pomagać. Już w listopadzie planujemy zorganizowanie w szkole zbiórki makulatury na rzecz Bizimana i Bernadette.


Pierwszy miesiąc za nami

Pierwszy miesiąc zabawy, nauki i pracy w grupie 0A upłynął bardzo szybko. Dzieci wykonywały odpowiedzialne zadania z dużym zaangażowaniem. Wymyśliły również tytuł swojej gazetki. Co robiliśmy prezentujemy poniżej.